Телефон: (056) 409-06-06;Факс: (0564) 74-51-98

Приймальна комісія  (056) 409-61-26

Проект «Пам’ять про Майдан»

19 лютого на геолого-екологічному факультеті відбувся Круглий стіл «Пам’ять про Майдан», на якому професор кафедри філософії і соціальних наук Тетяна Цимбал презентувала результати реалізації проекту «Майдан від першої особи» Українського інституту національної пам’яті.

Проект був започаткований у 2014 році і тривав три роки. За цей час було зібрано понад 1200 усно-історичних свідчень учасників Революції Гідності в аудіо- та відеоформаті, що зберігаються в архіві УІНП та у Міжнародному архіві м. Бремен (Німеччина). Частина інтерв’ю транскрибована та видана у трьох книгах: «Майдан від першої особи. 45 історій Революції гідності», «Майдан від першої особи. Мистецтво на барикадах» та «Майдан від першої особи. Регіональний вимір». У Кривому Розі записано 65 інтерв’ю, з яких 5 увійшло до останньої збірки. Записи проводились на ДТРК «Криворіжжя» ініціативною групою криворізьких науковців, до складу якої увійшли кандидат соціологічних наук Ю.В. Візниця, кандидат історичних наук Л.Б. Лехан, кандидат філософських наук В.С. Микольченко. Очолила групу доктор філософських наук Т.В. Цимбал. У транскрибуванні інтерв’ю та складанні хронології подій Криворізького Майдану надали допомогу студенти історичного факультету КДПУ на чолі з кандидатом історичних наук О.І. Кожухарем.

Під час розмови, учасники Круглого столу наголосили, що Майдан – важлива подія в історії України, яка переживає складні часи відродження незалежності. Пам’ять про події листопада 2013 – лютого 2014 року, про героїв Революції Гідності повинна жити в серцях українців.