Поштова адреса: вул. Віталія Матусевича,11,

м. Кривий Ріг, 50027, Україна

Ел. адреси: knu@alba.dp.ua;   knu@knu.edu.ua

Телефон: (056) 409-06-06; Факс: (0564) 74-51-98

www.knu.edu.ua

Спорт і відпочинок

Фізкультура та здоров'я сучасної молоді

ТУРБУЙМОСЯ ПРО ВЛАСНЕ ЗДОРОВ’Я

ТЮТЮНОПАЛІННЯ

         Здоров’я - це одна з головних умов фізичного і статевого розвитку юнаків і дівчат, досягнення успіху у дорослому житті, реалізація здібностей і  талантів.

         Здоров’я потрібне всім, щоб знайти своє місце у житті. Щоб кохати і бути коханим. Щоб  радіти, сміятися і насолоджуватися життям.

         Державною політикою у галузі вищої освіти є навчання людини відповідного ставлення до власного здоров’я та здоров’я оточуючих як до найвищих індивідуальних та суспільних цінностей.  Людина, особливо молода, її життя і здоров’я є  найвищими соціальними цінностями держави, визначеними конституцією України.

         Майбутнє держави обумовлюється забезпеченням покращення стану здоров’я населення України, зокрема молоді.

         Творець наділив людину неоціненним багатством -розумом -щоб людина свідомо зберігала і  турбувалась про своє власне здоров’я та здоров’я оточуючих. На превеликий жаль відбувається деградація людства, яка проявляється в тому що окремий індивід власноруч руйнує здоров’я та вкорочує собі життя.

         Однією із найрозповсюдженіших шкідливих звичок молоді є тютюнопаління, яке набуло глобального характеру, а його жахливі наслідки для здоров’я роблять куріння одним з провідних чинників  захворюваності та передчасної смертності населення.

         Засобами масової інформації, кіно-та аудіо-рекламою людям нав’язується образ курця, як еталон успішної, ділової, комунікабельної особи.  Але це облуда!  За статистичними даними в Україні  смертність від тютюнопаління становить не менш як 100 тисяч осіб щорічно!

         Нікотин -основна складова тютюну -дуже сильний яд. Досить торкнутись кінцем скляної палички, змоченої нікотином до дзьоба горобця і він відразу ж помирає. Якщо завзятому курцеві поставити медичну п’явку, то вона  відпадає дуже швидко і відразу гине в судомах.

         Достеменно відомі факти: коли людина, що не палить, отримує велику дозу нікотину за один прийом, вона може померти. Такі випадки спостерігались у різних країнах. Нашим відомим ученим -фармакологом М.П.Крафковим описана смерть молодого чоловіка, після того, як він уперше в житті, викурив велику сигару. У Франції, м.Ніцца, під час конкурсу „Хто більше викурить” два переможці померли, викуривши по 60 цигарок, а останні учасники, з важкими  отруєннями потрапили до лікарні. Наслідком куріння, майже  100 -відсотково, являються злоякісні новоутворення, які вражають губи, гортань, стравохід, і навіть дванадцяти палу кишку.  Не варто вже говорити про серцево -судинні захворювання, про неврози, про коронарні спазми, про зменшення еластичності кровоносних судин, яка негативно впливає на роботу головного мозку. А відомо, що головний мозок відповідає за всі процеси нейрорегуляції, що відбуваються в організмі, та за психічне здоров’я людини також.

         Психічне здоров’я характеризується рівнем і якістю мислення, розвитком уваги і пам’яті, ступінню емоціональної рівноваги, розвитком вольових якостей. А тютюн усі ці процеси гальмує!  Отже, ні -тютюнопалінню! Нешкідливого тютюну не буває!

         Що ж людина може протиставити цій згубній звичці? Тільки довести собі і оточуючим, що ти справді вольова, сильна, цілеспрямована особистість. А для цього мобілізувати силу волі, викинути геть цигарки і прагнути до гармонії. Спосіб досягнення гармонії людиною один -систематичне виконання фізичних вправ.  Займатись в басейнах, у відкритих водоймищах, у спортзалах, на майданчиках і на стадіонах. у парку, у лісі, займатись фізкультурою і доведіть собі що ви дійсно сучасна людина, яка свідомо  береже своє здоров’я

Єдина Країна! Единая Страна!